Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
Склад депутатів Коди...
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Трудові колективи » Зірка
Зірка

Коли з’являється реальний чи примарний шанс заробити копійку, люди рідко нехтують ним. В ті недавні часи, коли в Україні зароджувалося фермерство, найактивніші з селян охоче бралися за нове діло.

Але сільське господарство сьогодні – справа не надто прибуткова. Доки господар доб’ється рентабельності, не один рік мине і не один піт з нього зійде. Тому ті фермери, які сподівалися на вагомий заробіток без особливих зусиль, швидко відсіялися, відмовившись від починання.

Володимир Петрович Телічко належить до категорії людей, які сім разів відміряють перед тим, як відрізати. Отже, коли він у 1998 році засновував у Будеях фермерське господарство «Зірка», то добре знав, на що йде. Тим більше, що Володимир Петрович – фахівець у сільськогосподарському виробництві, має інженерну освіту і належний досвід роботи. Беручись за працю, усвідомлював, що одразу зірки з неба в руки не падатимуть. Для початку він взяв під обробіток тільки 50 гектарів землі, та ще частина людей забрала свої паї з ДП «Будейського» і передоручила їх В.П. Телічку. Певний час Володимир Петрович був сам собі і керівником, і підлеглим: і агрономом, і трактористом... Добре, що дісталася фермеру і частина розпайованої техніки, а далі вже справа залежала тільки від трудового ентузіазму. Тож робочий день єдиного в господарстві працівника тривав, як кажуть, 25 годин на добу. Сьогодні ФГ «Зірка» має авторитет, тут силами 22 працівників обробляється 850 гектарів землі. Надійною опорою керівника стали агроном-обліковець В.А. Байбус та досвідчений начальник мехзагону В.В. Ларіонов, труд яких В.П. Телічко високо оцінює і вважає, що він є вагомим внеском у розвиток господарства. Для обробітку ґрунту і збирання урожаю ФГ має добре укомплектований технічний парк. Тільки в поточному році придбали два комбайни. Один з них – «Дон-1500» – «Зірка» як краще фермерське господарство району отримала за спеціальною програмою губернатора, відповідно до якої держава сплатила 70% вартості агрегату. Другий комбайн («Єнісей-950») – предмет гордості Володимира Петровича, бо це остання розробка інженерів, випущена на Красноярському заводі сільськогосподарської техніки. Його взяли в кредит. Банки – постійні партнери керівника агроформування: сільське господарство не може обійтися без кредитування. Але далеко не зі всіма сільгосппідприємствами банківські структури охоче йдуть на контакт – тільки з тими, хто має гарну кредитну історію, не намагається обдурити банк з виплатами, без зволікань закриває взяті кредити. На жаль, таких серед керівників агроформувань району не так вже й багато. А от В.П. Телічко – бажаний клієнт у будь-якому банку, бо чесність і порядність у партнерській роботі для нього – норма життя.

Вміння співпрацювати з партнерами – важливий аспект господарювання, адже керівнику господарства постійно доводиться контактувати з різними структурами, налагоджувати ділові стосунки. Відчуваючи себе досить забезпеченими в технічному плані, під час жнивування чужої техніки в «Зірку» не залучали. Більше того – ще й надали допомогу СТОВ «Маяк» (с.Шершенці), з яким «Зірка» часто обмінюється різними допоміжними заходами: і в збиранні зернових, і в підготовці ґрунту. Про успішність господарювання найкраще свідчать цифри: 30% площ в господарстві займають зернові культури, які дали в середньому по 30 центнерів з гектара; соя зайняла 140 га, та, на жаль, у цьому році не вродила; 180 га відведено під ріпак, який останнім часом стає популярним в районі. Хоча його реалізацією переробним підприємствам займаються посередники, відсоток вони беруть невеликий і така співпраця наших виробників задовольняє. Вчасно в «Зірці» зібрали врожаї, оперативно підготували грунт під урожай наступного року. А 5% відвели під сидеральний пар (вирощуються однорічні культури, які потім заорюються і стають винятково поживним добривом для майбутнього урожаю). Хоча в нашому районі його більше ніхто не застосовує, Володимир Петрович впевнений, що сидеральний пар себе повністю виправдовує і за даних умов, коли на мінеральні добрива в агроформуваннях постійно не вистачає грошей, дуже доцільний. Взагалі-то, Володимир Петрович вважає, що можна було б досягти кращої урожайності, але вищий показник вимагає більших витрат на догляд за сходами і вирощування урожаю. А таких значних коштів фермер на сьогодні не має. Тут В.П. Телічко вважає доречним зазначити, що державна політика стосовно сільських господарників недостатньо продумана і гуманна. По-перше, господарства потребують щедрішого дотування, по-друге, необхідний жорсткий державний контроль надціновою політикою, яку сьогодні лихоманить і судомить через те, що ціни диктують не стільки самі виробники чи держава, а посередники, яких ніщо, крім власного зиску, не цікавить. Таким чином, людей від землі постійно стискають цінові ножиці, що нещадно губить сільське господарство. В.П. Телічко зауважує, що як він сам чи будь-який інший керівник сільгосппідприємства, так і кожен селянин мріє про стабільність. І не тільки в сенсі прибутків, але й заради того, щоб працювалося легше, щоб була можливість чітко прораховувати кожен свій наступний крок. Тільки сталість у ціновій, податковій і дотаційній по-літиці може дати селянину впевненість у завтрашньому дні і зацікавленість у своїй споконвічній справі – сільському господарстві.

Жанна САВИЦЬКА.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті