Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Наші земляки » Іконніков Володимир Миколайович
Іконніков Володимир Миколайович

 

03.11.1946 - 03.07.2011рр.

 

Народився 03.11.1946р. село Бритавка Чечельницького району на Вінниччині. Життя тісно пов'язало його з Кодимою. Прозаїк, журналіст, перекладач. Член НСПУ з 1994 року. Скінчив Київський державний інститут культури ім. О. Є. Корнійчука (1973) та Московский государственный заочный педагогический институт (МГЗПИ, 1980). 3 1968 по 1974 - робота в культосвітніх закладах Вінниччини. Працював у редакції літератури народів СРСР видавництва «Детская литература» (Москва, 1978 -1988 р.) . З 1985 р. член Союзу журналістів Москви, з 1988 року - на творчій роботі. 3 1994 року Член Національної спілки письменників України.

Неодноразово брав участь у проведенні арктичних експедицій, зокрема у лижній групі газети «Комсомольская правда» (керівник Дмитро Шпаро). 27 квітня 1988 року під час здійснення лижного переходу СРСР-Північний полюс-Канада перший в історії людства встановив Український прапор у точці Північного географічного полюса. За участь у підготовці та проведенні полярної експедиції газети «Комсомольская правда» (перша його експедиція) нагороджений Почесною грамотою ЦК ВЛКСМ (1986).

Серед книг бібліотеки музею І.П.Котляревського зберігається унікальна "Енеїда" 1883 року видання, що побувала на Північному полюсі. Це Володимир Миколайович взяв з собою невеличкий за розміром томик улюбленої книги і урочисто представив Котляревського та його героїв героям Арктики 27.04.1988 року о 9 ранку за московським часом. Учасники експедиції залишили на титульному листі свої автографи - серед них швед, канадець, росіяни ,..

Переклав українською романи Ч. Айтматова «І понад вік триває день» (К. вид. «Дніпро», твори в 2-х томах, том II , 1983), «Тавро Касандри» (з друку не вийшов) Зараз готує до видання роман «І понад вік триває день» у повному обсязі, тобто з уривками, викресленими радянською цензурою, та останній роман Ч. Айтматова «Коли падають гори (Вічна наречена» для видавництва «Український письменник» і книгу Василя Ланового «Летять за днями дні» для видавництва «Мистецтво» за державною програмою «Українська книга»), перекладено роман інгуського письменника Ахмета Мальсагова «Людина, якій завжди важко (видавництво «Молодь», 1983), повістей «Змія під копитом» Народного письменника Дагестану Муси Магомедова (видавництво «Веселка», 1981), «Арстан, я та віолончель» казахського письменника Марата Кабанбаєва (там же, 1984), книгу П. Р. Поповича «Нескінченні дороги Всесвіту» (видавництво «Дніпро». 2000),

 

На знімку. В Іконніков з П.Поповичем.

 

Віктора Черномирдіна «Виклик» (видавництво «Московський писатель» , п'єсу Євгена Євтушенка «Ех, мушкетери, мушкетери», постановка у Національному театрі ім. І. Франка, 2003 рік, режисер Дмитро Чирипюк), з грецької - комедію Димитріса Псафаса «Потрібен брехун» (постановки: Миколаївський український театр, 2003, режисер Костянтин Пивоваров, Вінницький театр ім. М. Садовського, 2004, режисер Віталій Селезньов, Ужгородський 2005, режисер Віктор Філіпов). Російською мовою перекладено: повість Ю. Збанацького «По обе стороны Тали» (журнал «Москва», № 5, 1982). його ж роман «Красная роса» (изд-во «Советский писатель». 1983), двотомник П. Загребельного «Тысячелетний Миколай» (для Харківського видавництва «Фоліо», та його ж роман «Брухт», Олега Чорногуза «Примхи долі», «Дари пігмеїв», «Золотий скарабей» та «Ремезове болото» видавництво «ВУС», В . Яворівського «Волчья ферма» (вид. «Муравей», Москва, 2006), роману «Долгие поминки» (в авторському оригіналі роман «Криза», журнал «Москва» № 8, 2002), оповідань в «Роман-журнале ХХІй- век», «Сибирские огни», «Произведения в 4-х томах» та «Что же мы за народ такой?» (готуються до видання у московському видавництві «Новый ключ» ) . Автор   численних публікацій в періодиці, деякі з них перекладено 12 мовами народів світу, низки радіо - та телепередач.

Бере участь у підготовці до видання роману «Тихий Дон» українською мовою як редактор.

 

Мешкав в м. Москва, свої творчі роки і останній час перебував в м. Кодима. Помер 03.07.2011р

 

Коментарі
#1 | 308 2011 03 07
хорошою людиною був Володимир Миколайович, прекрасним письменником, а сьогодні рано його знайшли мертвим...
В.М. був моїм дядьком.
вічна пам'ять йому((
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті