Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

Пароль



Ще не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
Склад депутатів Коди...
Список зареєстровани...
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Історія » Визволення кодимщини
Визволення кодимщини

Для кодимчан Днем визволення і 65-річницею Перемоги є 23 березня. Це наша перемога, це наше загальнонародне свято. Ми звертаємось до представників місцевого самоврядування, керівників підприємств всіх форм власності, до ветеранських організацій, педагогічних колективів району, до керівників всіх політичних партій з проханням взяти найактивнішу участь у підготовці до цієї ювілейної дати. Це може бути як матеріальна, так і моральна підтримка згаданої категорії населення, зустрічі з ветеранами та військово-патріотична робота у районі. 

На території району є понад 40 місць захоронення. Останки полеглих воїнів за ці 65 років переносились по декілька разів, в результаті чого чимало відомих прізвищ визволителів втрачено і не викарбувані на нових братських могилах. Так відомі імена стали невідомими.

У минулому році перед Днем Перемоги я побував у всіх селах і відвідав всі місця захоронення воїнів-визволителів. На жаль, у своїй більшості їх приводять в порядок лише до великих свят. На даний момент чимало меморіальних плит вимагають капітального ремонту і постійного догляду. У всіх селах (за винятком Шершенців) зведено меморіальні комплекси, де на меморіальних плитах викарбувано імена полеглих воїнів-односельців у роки Великої Вітчизняної війни.

Там, де належним чином доглядають за місцями захоронення, то і знаходяться вони у добротному стані. До таких віднести можна Смолянську сільську раду, де це питання на контролі у сільського голови Григорія Федоровича Кобця. У селі Кирилівка взяла шефство над пам’ятником полеглих сім’я фермера Леоніда Гапчина. У доброму стані меморіальний комплекс, що знаходиться біля середньої школи смт.Слобідки. В цьому заслуга депутата районної ради, директора школи Миколи Івановича Міхеля. Згадані люди усвідомлюють, що пам’ятники – це пам’ять про минуле, це данина звитязі тих, хто боронив нашу землю. Адже той, хто не знає минулого, не має сьогодення і не матиме майбутнього.

Добру пам’ять про себе залишив герой Соціалістичної праці Віктор Прокопович Білоконь, який свого часу у сербах капітально відремонтував пам’ятники воїнам-визволителям, встановив меморіальні плити, на які було занесені прізвища полеглих. Тоді було реставровано два пам’ятники: один – на Сербівській водокачці, інший – на старому кладовищі в центрі села Лисогірка (село входило до складу Сербівської сільради). Мене, як ветерана військової служби, очевидця бойових дій, обурило те, що в центрі села з меморіального комплексу вкрадено дві меморіальні плити з кольорового металу і очевидно здано на металобрухт. Прізвища, які були записані на цих плитах не встановлені і, на жаль, нікому немає діла до акту вандалізму, який стався. Свого часу у Лисогірській школі було створено стенд «Патріот», де були записані прізвища полеглих, тепер такого стенду немає і імена визволителів – невідомі.

 На кладовищі у Федорівці ще у 1944 році встановлено дерев’яний хрест, який ось уже 65 років стоїть самотньо, як символ нашої байдужості до тих, хто поліг у тій жорстокій війні. Ім’я цього воїна колись було невідоме, тепер же з’ясовано, що тут покоїться гвардії старшина Дмитро Савелійович Особливцев, 1913 р.н., родом із села Громово, Сумської області. Спасибі колишньому кіномеханіку с.Федорівка Леоніду Гуцолу, який доглядає за місцем захоронення. 

Дякую всім, хто протягом 30 років допомагав мені проводити дослідницьку роботу і встановити ім’я визволителів Кодимщини.

У селі Петрівка знесений пам’ятник воїнам-визволителям, а новий так і не зведено. Проте сьогодні вживаються всі заходи для того, щоб імена 54 полеглих було викарбувано на меморіальній плиті, яку незабаром буде зведено. Не краща ситуація і в смт.Слобідці. Свого часу в 1944 році біля залізничної станції було захоронено 71 полеглого і на місці захоронення зведено пам’ятник, але уже в 70-х роках останки були перенесені на кладовище, новий пам’ятник не зведено, в результаті чого прізвища полеглих і їх кількість ніде на записані.

«…Спите сном нерушимым, орлы величавые, вы смертью геройской за Родину пали, за счастье народа вы бились со славой и жизнь за Отчизну отдали» – ці прекрасні рядки я запам’ятав з дитячих літ, вони були викарбувані у 1944 році на пам’ятнику полеглим воїнам у Івановському районі.

Давайте згадаємо поіменно тих, хто пав смертю хоробрих визволяючи наш район від німецько-фашистської навали.

Перша колонка – військове звання, друга – прізвище, ім’я по батькові, рік народження, четверта – рік загибелі

Капітан             Клєщов Микола Миколайович   1912   1.04.1944

Ст.лейтенант Жадан Василь Петрович                        1910   24.07.1941

Ст.лейтенант Фролов Микола Сергійович       1914   11.04.1944

Гв.лейтенант  Якушев                                                        1.04.1944

Гв.лейтенант  Тюнев                                                           22.031944

Лейтенант       Лякішев                                                       1.04.1944

Гв.Сержант     Долгополов Тимофій Андрійович1911           1.04.1944

Гв.рядовий     Драченко Олексій Іванович        1911   30.03.1944

Рядовий          Бичков Михайло Логінович                   24.04.1944

                           Воронін Семен Остапович                     16.04.1944

                           Великий М.Н.                                             22.04.1944

                           Ворочин Микола Дмитрович                 22.04.1944

                           Голдов Микола Іванович                                    19.05.1944

                           Глухов Микола Онисимович      1925   2.04.1944

                           Горобець Прохір Іванович          1898   23.04.1944

                           Курбунов Іван Сильвестрович  1923   4.04.1944

                           Кодіков Х.                                                    4.04.1944

                           Корилко С.Т.                                               4.04.1944

                           Орлотов                                                       4.04.1944

                           Сіваченко Г.В.                                            29.04.1944

            Утін М.С.                                                      30.04.1944

            Ходжиєв Г.Г.                                              23.04.1944

                           Кверко І.М.                                                  25.04.1944

                           Макаров                                                      21.04.1944

                           Нечаєв В.Н.                                                23.04.1944

                           Очаковський                                              1941

                           Портной                                                      23.03.1944

                           Поліщук В.Г.                                                           23.03.1944

                           Суліма А.І.                                                   29.03.1944

                           Ткаченко А.Я.                                             29.03.1944

                           Фрунзов П.І.                                                1941

                           Ірлатов А.                                                    24.03.1944

                           Сиченко О.П.                                              1941

                           Белінський Г.І.                                           1941

                           Кверко І.М.                                                  1941

                           Фомін                                                           23.03.1944

                           Нечипуренко Микола Михайл.  1922   1941

                           Подмогильний В.                          1921   1941

Рядовий          Клименко Микола Євдокимов.  1915   26.03.1944

Рядовий          Лопушанський Костянт.Роман.                         25.03.1944

                           Моршев Василь Захарович                   7.04.1944

                           Моцак Кирило Федорович          1912   5.04.1944

                           Новиков Олексій Микитович                 4.07.1944

                           Николенко Микола Степанович                       4.05.1944

                           Огуленко Григорій Вікторович  1924   8.06.1944

                           Смичко Микола Єлисейович     1921   15.05.1944

                           Стеценко Андрій Тимофійович 1904   15.04.1944

                           Свєжинцев Анатолій Тихонович          1941

                           Тараньок Іван Петрович                         5.04.1944

                           Тушев Андрій Варжанович                    5.04.1944

                           Холодов Никифір Григорович              21.03.1944

                           Худяков Хома Євсейович          1925   10.04.1944

                           Шубенко Федір Остапович                     2.05.1944

                           Цибенко Сергій Іванович                                   6.05.1944

                           Ковтун Микола Андрійович        1895   22.03.1944

                           Сидоренко Григорій Петрович 1921   2.05.1944

                           Рисенко Павло Якович               1916   1941

                           Вишневський Андрій Антонович         1941

Партизан         Кривенцов Василь Васильович            1914   15.12.1943

Партизан         Белінський Ян Мар’янович        1909   15.12.1943

Партизан         Гусєв Олександр Олександрович1914           15.12.1943

Партизан         Шашкевич Ганна Іванівна          1919   15.12.1943

Партизан         Плохотнюк Іван Стратонович    1876   15.12.1943

Партизан         Юхин-Лі Іван Іванович                 1887   березень 1944

Рядовий          Старостін Митрофан Климович                       20.08.1941

Рядовий          Бєлий Іван Парамонович                       1919   1941

 

Лис огірка (9+1 міліц.= 10)

Курсант            Коранда Микола Антонович       1920   27.07.1941

                           Рогожа                                                         1941

Міліція              Небийголова                                  1918   1941

 

Федорівка (один)

Старшина       Особливець Дмит.Савелійович1913  30.03.1944

 

Тимків (5 +30+2=37)

                           Жила Гнат Михайлович              1914   23.03.1944

Партизан         Кіпер Прокіп Федорович             1888   28.08.1941

Партизан         Тоток Степан Гнатович               1884   28.08.1941

 

Смолянка (0+3=3)

Рядовий          Чикашов Олександр Григорович         1941

 

М.Слобідка (1+38=39)

Герой СРСР

Майор              Маліхов Анатолій Наумович      1920   23.03.1944

Ст.сержант     Макаренко Микола Дмитрович 1922   27.03.1944

Сержант          Горбачов Василь Никифорович                      27.03.1944

Мл.сержант     Войнов Андрій Никифорович               25.03.1944

Гв.рядовий     Григоренко Василь Лукич           1918   30.03.1944

Гв.рядовий     Достовалов Григорій Кузьмович          27.03.1944

Рядовий          Моторишин Анатолій Іванович 1922   30.07.1944

                           Грахов Федір Миколайович                   25.04.1944

 

Кирилівка (1+8=9)

Ст.л-т                Бурме Сергій Петрович              1911   30.07.1941

Рядовий          Бурлідзе Павло Євдокимович   1911   31.07.1941

                           Таран                                                           березень 1944

 

Загнітків (1+34=35)

Лейтенант       Костенко Михайло Григорович 1918   1941

Сержант          Фурман Іван Савович                  1920   1941

Сержант          Пантєлєв Олексій Тихонович    1921   1941

Рядовий          Бока Юхим Галактіонович          1908   23.03.1944

Рядовий          Даниленко Дмитро Семенович 1921   1941

Рядовий          Губенко Василь Олексійович    1912   23.03.1944

Рядовий          Коваленко Михайло Іванович   1911   23.03.1944

Рядовий          Козубов Борис Олександрович 1910   23.03.1944

Рядовий          Малютін ДмитроІванович           1919   23.03.1944

Рядовий          Пучкін Микола Васильович        1921   1941

Рядовий          Сущенко Пилип Ємельянович  1921   1941

 

Стримба (2+48=50)

Гв. л-т               Шишков Іван Лукич                                  25.03.1944

Старшина       Бондаренко Олександр Федор.1912    27.03.1944

 

Олексіївка (3+8+1=12)

Медсестра      Тепла Любов Іванівна                  1922   1941

 

Петрівка (4+50=54)

Гв. л-т               Сокалюк Василь Савович          1914   25.03.1944

Гв. л-т               Соколов Іван Софронович         1920   23.03.1944

Гв. л-т               Демиденко Микола Іларіонович           1924   24.03.1944

Гв. л-т               Турвантулін Минталій                             25.03.1944

Сержант          Шліханов Олександр Степанов.1913  23.03.1944

Мол. с-т            Некрасов Михайло Васильович                       25.03.1944

Гв. рядовий    Гав рилець Іван Іванович                       23.03.1944

Гв. рядовий    Лаптєв Іван Васильович                         23.03.1944

Гв. рядовий    Орленський Іван Піменович                  23.03.1944

Гв. рядовий    Шарковський Олексій Пилипович       23.03.1944

 

Залізнична станція Абамелікове (2+68=70)

Ст.л-т                Бубнов Василь Якович                           25.03.1944

Лейтенант       Хацанов Лазар Юхимович                     27.03.1944

Гв.рядовий     Дудник Дмитро Миронович                   23.03.1944

Гв.рядовий     Передерей Олексій Маркович              23.03.1944

Гв.рядовий     Скляров Микола Васильович    1920   23.03.1944

Гв.рядовий     Алаєв Іван Микитович                                        23.03.1944

 

Олександрівка (0+65=65)

Сержант          Мирзоян Анашеван                      1915   березень 1944

Рядовий          Клюц Іван Сергійович                  1915   15.04.1944

Рядовий          Малявка Микола Платонович                           23.03.1944

Рядовий          Столяр Антон Семенович           1912   23.03.1944

Рядовий          Шкоркін Макар Андрійович        1912   1941

Червоноар.     Маламед Яків Йосипович                                  1941

Червоноар.     Бондаренко Олександр Іван.      1904   1941

Червоноар.     Вихрінов Михайло Савович      1911   1941

Червоноар.     Солуб Никодим Михайлович     1916   1941

                           Поліщук Макар Андрійович        1912   1941

Червоноар.     Барон Василь Авксентійович                           1941

Червоноар.     Гавраш Петро Пилипович                                 1941

Червоноар.     Степаненко Андрій Васильов.   1895   1941

 

Баштанків (1+7=8)

Ст..л-т               Куц Іван Антонович                                              1941

Сержант          Гребенщеков Євген Олексійович        червень 1944

 

Круті (5+30+2=37)                

Л-т                     Рибалов Серафим Олександрович      28.07.1941   

Мол.політрук  Кушнарьов Михайло Миколайович       28.07.1941

Мол.політрук  Серцов Іван Єгорович                 1922     1941

Мол.с-т             Степанов Іван Іванович                            29.07.1941

Рядовий          Айжариков Ідріс                                          27.07.1941

Рядовий          Крашевський Іван Никифорович           серпень 1941

Рядовий          Смирнов Василь Дмитрович     1918     червень 1944

Рядовий          Черновол Іван Федорович          1912     27.07.1941

Рядовий          Самітов Хашімонжон                                 1916               березень 1944

Рядовий          Серцов Михайло Єгорович        1915     26.07.1941

Піонер              Репецький Михайло                     1929     26.07.1941

 

Семенівна (1+20=21)

Ст.сержант     Остапенко Олексій Павлович                 23.03.1944

 

С.Шершенці (2+37=39)

Рядовий          Поливанець Василь                     1907     25.03.1944

Рядовий          Колтаков Василь Петрович                      20.08.1944

                           Бока Юхим Григорович                            21.03.1944

                           Дубченко Василь                                        21.03.1944

                           Зарубний Федір Петрович                       21.03.1944

                           Остробородов Олексан. Михайлович   21.03.1944

                           Язвинський Микита Іванович    1922     21.03.1944

                           Язвинський Петро Іванович      1918     вересень 1941

                           Криуленко Іван Іванович             1921     березень 1944

 

С.Будеї (1+19=20)

Ст..сержант    Галататенко Іван Федорович     1918     1941

Сержант          Сиротін Сергій Миколайович    1918     1941

Рядовий          Лузін Григорій Трохимович                     10.04.1944

Рядовий          Малихін Василь Володимирович1910  грудень 1941

Рядовий          Мірзоєв Туроннаді (Турондаті)   1923     23.03.1944

Рядовий          Головатенко Іван Федорович     1916     1941

Рядовий          Петриченко Олексій Петрович  1922     1941

Червоарм.       Кравченко Микола Якович          1922     1941

Червоноарм.  Ципурія Тарісл Віссаріонович   1920     1941

                           Лісовий Федір Олексійович       1914     1941

                           Вишневський Олексій Кіндрат. 1907     1941

                           Ненько Федір Митрофанович    1910     1941

                           Зовін Іван Федорович                  1901     1941

                           Броняк Владислав Михайлович1914    1941

                           Худайдатов Рахман                     1920     1941

                           Вустименко Іван Тимофійович               1941

                           Коноваленко Василь Зіновійович          1941

                           Коноваленко Олександр Михайл.          1941

                           Чорно бай Михайло Лук’янович 1899   6.08.1941

                        (призов з Одеси, родом з Будеїв)

 

С.Писарівка (2+38=40)

Капітан             Галаєв Микола Михайлович      1922     22.03.1944

Гв.лейтенант  Переяславцев Павло Данилов.              1921               23.03.1944

Ст..сержант    Кулєшов Корній Ілліч                                 22.03.1944

Сержант          Кулєшов Борис Ілліч                                  23.03.1944

Рядовий          Атамас Феодосій Васильович                 24.03.1944

Рядовий          Діхтяренко Кузьма Андрійович  1909     23.03.1944

Ст. сержант    Остапенко Іван Кіндратович                    1941

Гв. рядовий    Коноваленко Микола Степанови           23.03.1944

Рядовий          Євтушенко Захар Авакумович  1898     23.03.1944

Рядовий          Ковченко Валентин Григорович             1925               24.03.1944

Рядовий          Кит Данило Антонович                              25.03.1944

Рядовий          Притула Михайло Степанович               24.03.1999

Рядовий          Подвиг Марко Якович                  1900     23.03.1944

Рядовий          Петренко Леонід Данилович                   23.03.1944

Рядовий          Романенко Микола Терентійович          23.03.1944

Рядовий          Юрченко Данило Феофанович  1907     21.03.1944

Рядовий          Тукманов Олександр Микол.      1918     23.03.1944

Рядовий          Попутеков Василь Данилович                23.03.1944

Рядовий          Орленський                                                  23.03.1944

 

с.Котовці (1+16=17)

Старшина       Вовченко Григорій Федорович  1906     20.07.1941

Рядовий          Горових Сергій Федорович        1901     20.07.1941

 

С.Серби (Калинівка) (6+122=128)

Призовник      Артемук Володимир Порфирович         1941

Призовник      Кравченко Василь Михайлович                                     1941

Моб.картка      Кравченко Лук’ян Михайлович               1941

Моб.картка      Кравченко Іван Михайлович                    1941

Моб.картка      Чорний Іван Корнійович                           1941

Моб.картка      Кузьмін Дмитро Григорович                    1941

 

Моб.картка      За каблучний Костянтин                           1941

Моб.картка      Набойщиков                                                                        1941

Моб.картка      Плоходнюк Павло Іванович                     1941

 

Лабушна (6+130=136)

Мол.політрук  Кєрочкін Дмитро Григорович     1920     27.07.1941

Старшина       Особливець Дмитро Савович   1910     27.07.1941

Мол. с-т            Сатибалов Салімх Ірасхович     1919     27.07.1941

Рядовий          Гальчинський Михайло Калинков.1920                       27.07.1941

Рядовий          Курінний Петро Сергійович       1913     27.07.1941

Рядовий          Коранда Микола Анатолійович 1910     27.07.1941

Рядовий          Стишевський Володимир Іван. 1913     27.07.1941

Рядовий          Олейнов Павло Кирилович        1919     27.07.1941

Рядовий          Османов Зульфірак Мугадович 1917     27.07.1941

Рядовий          Мамиталієв Акун                           1918     27.07.1941

Рядовий          Ступанов Мамот                            1917     27.07.1941

Рядовий          Башлик Олексій Юхимович       1912     27.07.1941

Рядовий          Цетник Олексій Іванович                          1941

 

Івашків (2+23=25)

Мол.політрук  Хур гін Самуїл Володимирович                                     23.03.1944

Сержант          Клавдієнко                                                    23.03.1944

Рядовий          Батрак Василь Іванович              1896     23.03.1944

Рядовий          Волков Василь Іванович             1913     21.03.1944

Рядовий          Гур’янов Віктор Федорович        1923     21.03.1944

Рядовий          Сазонов Микола Панасович                    9.04.1944

Рядовий          Чугунок Василь Олександров.   1917    13.04.1944

Рядовий          Яценко Денис Євдокимович      1902     21.03.1944

 

Шершенці (2+37=39)

                           Бокса Юхим Григорович                          21.03.1944

                           Дубченко Василь                                        21.03.1944

                           Зарудний Федір Павлович                       21.03.1944

                           Остробородов Олександр Мих.               21.03.1944

                           Язвинський Микита Іванович    1922     березень 1944

                           Криуленко Іван Іванович             1924     21.03.1944

Рядовий          Колтаков Василь Петрович                      20.05.1944

Рядовий          Поливанець Василь                     1907     березень 1944

 

Смт.Слобідка (3+68=71)

Гв. лейтенант Корнок Яків Пилипович                            29.07.1941

Гв.єфрейтор   Імамутдінов Вахразет Імамутдінов.       25.03.1944

Єфрейтор       Троїцький Костянтин Йосипович            23.01.1945

Рядовий          Дави дюк Сава Григорович        1921     1941

Рядовий          Кибяков Іван Фокович                  1920     28.07.1941

Рядовий          Мошников    Леонід Терент.        1918     28.07.1941

Рядовий          Маньков Павло Степанович      1901     1.06.1944

Рядовий          Молковський Петро Федотович1925     9.05.1944

Рядовий          Рахімов Ізмаїл                                             1.06.1944

Рядовий          Тєтєрєв Павло Єфремович        1925     1.04.1944

Рядовий          Усов Іван Іванович                        1926     29.08.1944

Рядовий          Голенюк Михайло Григорович                1.04.1944

Рядовий          Никифоров Восьмин Никиф.     1925     2.04.1944

Сержант          Жуков Олександр Іванович        1925     2.04.1944

 

Сербівський залізничний переїзд (1+2+1=4)

Мол. л-т            Красовський Петро Петрович   1910     1941

Рядовий          Рисенко Павло Якович                1916     1941

Рядовий          Вишневський Андрій Антонович           1941

Партизан         Коломієць Василь Іванович        1926     березень 1944

 

Олександрійський залізничний переїзд (1+15=16)

Сержант          Іван Василь Іванович                                1918               1941

 

Відомісті зібрані і уточнені майором у відставці О.Скоковим, ветераном військової служби.

 

*Перша цифра – офіцери, друга – солдати і сержанти, третя – партизани та інші особи (піонери, міліціонери, медсестри)

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті