Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
Склад депутатів Коди...
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Села » Слобідка
Слобідка


Слобідка - селище міського типу, розташоване за 30 км від м. Кодима -узлова залізнична станція, відстань до обласного центру - 250 км знаходиться на півночі Одеської області. Площа с. Слобідка - 440 га. Населення станом на 01.01.2007 р. - 2600 осіб. День села - 28 серпня. Історичний рік заснування - 1938.

Виникнення Слобідки пов’язано з будівництвом залізничної лінії Київ-Балта. У 1883 р. тут збудовано перші пристанційні і житлові будови. У господарстві розвивалися капіталістичні відносини. У поміщиків Мардара і Маньковського селяни брали землю в оренду, були куркулі. Основну масу населення становили робітники й селяни. З’явилася на селі сільськогосподарська техніка. З будівництвом залізничної гілки Слобідка-Бельци, Слобідка стала вузловою станцією. Було збудовано паровозне депо, водокачка, медпункт, баня. З будівництвом станції будувалося і селище. На той час побудовано перший двоповерховий будинок, який належав чиновнику Лозинському. Млин власника Курбатова побудовано у 1910-1911 рр. Зерно для помолу на борошно привозили люди з різних сіл. У 1892 р. завершено будівництво великого красивого вокзалу. Буфет-ресторан тримала італійка Біанкі. У 1901 р. відкрито однокласне залізничне училище з трирічним терміном навчання. Під час Великої Вітчизняної війни на території Слобідки діяла комсомольсько- молодіжна група "Чайка", яка нараховувала понад 20 підпільників. 13 березня 1944 р. заарештовано й розстріляно 23 учасники підпілля.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювало1500 односельчан, 430 з яких з поля бою не повернулося, 750 односельчан нагороджено орденами та медалями. Авеличеву Івану Тихоновичу, який загинув у 1945 р., присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У боротьбі з німецькими загарбниками особливо відзначилися молоді жінки селища, зокрема М.П. Кухарська (нагороджена одна з небагатьох в світі орденом Флоренс Найтінгел, яка під час Сталінградської битви винесла з поля бою понад 200 поранених); К.Г. Василевська - лікар (нагороджена орденом Леніна), О.Ф. Поліщук - лікар, медсестри - П.І. Корицька, М.І. Нартова, М.І. Мельник, Л.М. Горохова, М.М. Ткач, Л.П. Галінська. У 1954 р. завершено будівництво нового залізничного вокзалу.
У 1974 р. побудовано нову триповерхову школу. У 1988-1990 рр. електрифіковано залізничну дорогу та здійснено будівництво житлового 60-квартирного будинку і дитсадка на 160 місць.У селищі функціонують Будинок культури, 3 бібліотеки, 5 магазинів, 4 кіоски, 3 кафе-бари. Надають послуги населенню поштове відділення, радіотелефонна станція, Слобідське відділення Кодимських електромереж, автозаправна стація № 6 АТ "Облтопливо", млин, олійня.
Селище славиться своїми односельцями, серед яких заслужені працівники освіти УССР - Є.М. Андрієнко, І.А. Курко. Заслужений працівник лісового господарства УССР - Дороховський Іван Павлович. Заслужений працівник культури УССР - Гавриленко Олена Іванівна. У селищі проживала відома естрадна співачка Гелена Великанова.
Тут жила, навчалася хоробра жінка, санінструктор, орденоноска орденів Леніна та Червоної Зірки - Смирнова Марія Петрівна.
Тут народився Герой Радянського Союзу - Авеличев Іван Тихонович.
Славетні родини: родина Дороховських виховала двох синів: В.І. Дороховського - офіцера, С.І. Дороховського - підприємця. Родина Белінських виховала шестеро дітей. У 1983-1987 рр. побудовано два житлових двоповерхових будинки для вчителів.
Селище Слобідка живе, працює, розвивається. Історія його продовжується.


До складу Слобідської селишної ради входить село Правда

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті