Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
Склад депутатів Коди...
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Села » Олексіївка
Олексіївка

 

Олексіївка, будинок культури. Олексіївка, сільська рада

Будинок культури                                         Сільська рада


Село розташоване на лівому березі Дністра на кордоні з Придністров'ям. Відстань до районного центру Кодима - 32 км. На відстані 2 км від Олексіївки знаходиться пропускний прикордонний пункт на автодорозі Балта - Кодима - Рибниця - Кам'янка. Площа населеного пункту становить 290 га. Населення на 1 січня 2007р. - 955 осіб. День села 28 серпня.

Село відоме з 1770 року, в старих документах іменувалося як Бугорня.
Назва "Олексіївка" село одержало в 20-х роках XIX ст.. В 1794 р. тут була земля царського генерала Тутольмина, яки жив зі своєю родиною в селі Рашків на березі Дністра. Поженивши сина Олексія, він відрізав йому 500 десятин землі де зараз село Олексіївка й для її оброблення виділив 100 кріпаків - селян.
Пізніше  земля й село були продані німецькому поміщикові Гейману, що володів цією землею до Жовтневої революції.

 Хрест. Старе кладовище.


Поміщик Гейман, недалеко від ставка, побудував дуже гарний маєток, де був створений розкішний парк, що спускався до самого ставка. Було продумано все до дріб'язків: альтанки, місточки, гарні дерева, квіти. Після жовтневої революції все це було зруйновано..
В 1924 р. у селі було організовано громаду "Прапор роботи" до складу якої об'єдналися 15 селянських господарств, організаторами були Кирило Долинський і В'ячеслав Альтман. В 1928 - 1929 р. громада придбала один маленький трактор американського виробництва "Фордзон". Загальна колективізація в селі почата восени 1929 року й до осені 1930 року в основному було завершено.
На території села було організовано ще 2  СОЗИ: "Гудок" і "Зірка соціалізму". В 1931 р. всі СОЗИ було об'єднано в один колгосп "Зірка соціалізму", центральною садибою якого стало господарство колишнього поміщика Геймана.
В 1939 р. колгосп "Зірка соціалізму" став міліонером і за високі врожаї зернових культур був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки. За досягнення високих успіхів у господарській діяльності колгосп нагороджений дипломом I ступені й золотою медаллю, а також премійовано легковим автомобілем.
В часи Великої Вітчизняної війни село було під владою окупаційної Румунії.
На фронтах билися 619 жителів села, з них загиблих - 148 осіб. На честь їхньої світлої Пам'яті було встановлено у центрі села меморіал Пам'яті загиблих односільчан.

 

Пам'яті загиблим Меморіал загиблим односельцям

 

У післявоєнний період Олексіївка разом з усіма почала відновлюватися. Почалися трудові будні, багато колгоспників були нагороджені високими на той час нагородами за трудові досягнення. М. В. Гудзь - орденом Жовтневої революції, П. Г. Малюта - орденом Трудового Червоного прапора, Л. С. Трембач - орденом Дружби народів, З. З. Кийко - орденом Пошани.
В 1959 році  село Олексіївку було приєднано до Шершенців, через кілька років до Загніткова. В 1987 р. було виділено в окремий колгосп.

 

Школа

 

Школа.

 

На даний період в селі функціонує НВК ЗОШ I-III ст. де навчаються 134 дітей і яка 01 вересня 2012 року буде святкувати 50 років від дня відкриття.
Працює будинок культури на 350 місць, сільська та шкільна бібліотеки, фельдшерсько - акушерський пункт, два магазини, пошта, АТС, п'ять СФГ.


Космічний знімок села (4800x3112, 1.8 Mb )

 


Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті