Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
Склад депутатів Коди...
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Трудові колективи » СФГ «Круїз»
СФГ «Круїз»

 


СФГ «Круїз» – єдине в своєму роді.
Як в театрі одного актора всі ролі дістаються одному виконавцю, так у своєму господарстві – СФГ «Круїз» – його директор Сергій Іванович Лупашко щодня виступає в різних іпостасях: він – і садовод, і овочівник, і інженер технічного парку, і зернові вирощує, і, крім того, ще й генерує плани на щодень та на майбутнє. Фермерське господарство «Круїз», що діє на території Олексіївки, було створене в 2004 році, і на той час ним оброблялося 70 гектарів землі. Сьогодні поле діяльності «Круїзу» – значно ширше. Це господарство багатогалузеве. І, незважаючи на те, як непросто дрібному сільгосппідприємству утримувати рівень рентабельності в ринкових умовах (саме на це посилається більшість сільськогосподарників, виправдовуючи мінуси власного господарювання), Сергій Іванович не виснажує ввірені йому землі культурами, від яких можна чекати надвисоких прибутків; не захоплюється модою на ріпак; має власне бачення сьогодення і перспектив.
У «Круїзі» 200 гектарів зайнято зерновими, але цікаве це фермерське господарство не їх вирощуванням, а тим, що тут роблять акцент на тих підгалузях аграрництва, від яких більшість сільськогосподарників відхрещується як від малоприбуткових і трудомістких.


Біль нинішньої Кодимщини – сади, якими вона колись славилася, які були її гордістю, а останнім часом занепали. Керівники агроформувань – місцеві уродженці – здебільшого не знаходять можливості приділити їм необхідну увагу. А от заїжджий до нас з Придністров’я С.І. Лупашко до садівництва небайдужий. Ще на початку діяльності йому дісталися у спадок від колишнього Олексіївського колгоспу «Колос» 65 гектарів старого яблуневого саду, та ще 50 га Сергію Івановичу довелося за домовленістю взяти під опіку у сусідньому Грабовому – за право користуватися грабівським сховищем для продукції садівництва. Та цим садівницька діяльність молодого фермера не обмежилася, завозилися все нові і нові саджанці, розширювалися площі під ними. Тільки у поточному році новими садами СФГ «Круїз» зайняв 70 гектарів. Тут є і найкращі сорти крупної черешні, і абрикоси, і яблуні («Семеренка», «Голден», «Айдаред»), і сливи, і на пробу – трохи вишень.
Продукція садівництва у С.І. Лупашка – найкращого ґатунку, безпечна для здоров’я, бо тут зводять до мінімуму застосування сучасних засобів (гербіцидів, пестицидів тощо). Сергій Іванович стверджує, що рівень використання хімії для захисту садів від шкідників та хвороб у його господарстві нижчий не тільки від середньоукраїнського, але й вдвічі менший, ніж застосовується в середньому у Європі. Та плоди з тих садів, на превеликий наш жаль, фермер реалізує не у нас, а в Києві, Харкові, надалі планує налагодити реалізацію продукції аж в Росії. Що ж зробиш? Все-таки – ринкові умови нам даються взнаки.


А ще СФГ «Круїз» – єдине в районі сільгосппідприємство, яке займається овочівництвом. Тут мають кавуни, дині, цибулю, а також огірки та помідори. Під розсаду відведено 25 гектарів, є площі і для сіяних овочів. Найбільша гордість Сергія Івановича – це, напевно, його теплиці – райські оази, де буяє зелень та яскравіють плоди. Між іншим, важливо зазначити, що і в овочівництві директор господарства дотримується того самого принципу – продукт має бути безпечним для здоров’я споживача, смачним і корисним. Правда, при вирощуванні овочів обмеження у застосуванні препаратів хімічного походження призводить до широкого використання ручної праці, а це керівнику господарства обходиться дорожче, ніж обходилася б закупівля різноманітних препаратів для догляду за овочевими культурами. І все-таки – принцип є принцип!
Мешканцям Олексіївки така принциповість до душі, адже саме для них відкривається можливість заробити копійку. Постійних працівників у «Круїзі» небагато – 20 чоловік, та для сезонних робіт набираються більші бригади – близько семидесяти людей. А для маленького села – це не абищо. Тим більше, заробітки виходять досить непогані – Сергій Іванович намагається втримати в господарстві молодих працівників.
Важливо також те, що С.І. Лупашко постійно дбає про оновлення технічного парку. Для перевезення продукції придбано нові фури, для роботи – три трактори, для охорони земель (для об’їзду) – 4 машини. А це – також робочі місця, а значить – можливість заробітку для місцевих механізаторів.
Зважаючи на досить добрі успіхи господарювання, напевно, можна було б фермеру і розширити горизонти. Але Сергій Іванович певен: щоб працювати успішно і стабільно, необхідно чітко визначити межу своїх можливостей і не дозволяти власній жадібності брати верх над здоровим глуздом.
Таке твердження свідчить про надзвичайно відповідальне ставлення до справи. Та все-таки – з набуттям досвіду межа можливостей відсувається, відкриваючи нові обрії, і цілком можливо, що за кілька років С.І. Лупашко приємно здивує мешканців Кодимщини ще якимсь видом діяльності. Адже нашому району таки трохи бракує різноплановості у сільськогосподарському виробництві.

Жанна Савицька.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті