Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
Склад депутатів Коди...
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Трудові колективи » СТОВ "Маяк"
СТОВ "Маяк"

Підстави для оптимізму є.
Шершенці належать до тієї категорії сіл, що вже Бог знає скільки років перебувають у непевності. Місцеве господарство ніяк не досягне стабільності, від чого потерпають в першу чергу мешканці села. Адже їм потрібні робочі місця, гідна оплата праці та за оренду паїв, підтримка соціальної сфери тощо. Все це входить до функцій сільгосппідприємства, яке діє на території села.
Попри давні надії шершенян, омріяні кращі часи тут ніяк не хотіли наставати. Керівник змінював керівника, а позитивні зрушення, якщо й були, то не моглизакріпитися на до-вгий термін – пос-тійно заважали якісь несподівані і неконтрольовані обставини: то кошти на розвиток агроформування за-кінчилися, то погодні умови врожай знищили...І от в другій половині минулого року в «Маяку» відбулася чергова зміна керівництва і до справ приступив новий директор В.М. Баркар. Володимира Миколайовича та головного бухгалтера Світлану Фомівну Ткач, яка працює і в «Маяку», і в «Террі», селяни добре знають. Позитивно оцінюється той факт, що В.М. Баркар – місцевий житель, тобто один з них, а отже – знає ситуацію, односельців і їх потреби. Крім того, важливо, що В.М. Баркар вже тривалий час очолює СТОВ «Терра», яке функціонує на шершенецьких просторах з позитивними результатами. Як зауважує В.М. Баркар, незважаючи на непросте становище, СТОВ «Маяк» має неабияку перевагу перед більшістю інших господарств – інвестора. Сьогодні, на жаль, не так багато людей, готових вкладати гроші в сільське господарство, адже ця галузь вУкраїні ніяк не може набути рентабельності. Та дирекція ТОВ «Авангард» (В.Л. Добрянський) все-таки з року в рік підтримує шершенецьке агроформування. І справа тут, напевно, не тільки в сподіванні на прибутки, але й в суто людському прагненні робити добро. Адже інвестори не тільки господарству допомагають, але й соціальній сфері села, в тому числі – повністю відремонтували сільську церкву.

 Втім, до керівництва «Маяком» Володимир Миколайович брався не без тривоги та сумнівів – товариство велике, а це означає і велику відповідальність. Але, як кажуть, очі бояться, а руки роблять. З осені почали активну роботу на полях. Виорали всі землі, не залишивши ані клаптика «під будяки». Немало посіяли озимини: 650 га зайняла пшениця, 186 – ріпак, 110 – жито та 74 гектари – ячмінь. 1480 з наявних 2500 гектарів залишили під весняну сівбу. Планується посіяти ще 343 гектари ярого ячменю, 225 га – кукурудзи на зерно, 65 – кукурудзи на силос, 94 га – гороху, 26 – сої та 20 га – гречки. Проаналізувавши результати попередніх років, розширили площі під житом та ріпаком, запланували на весну більше засіяти соняшником – 515 га. А от від вирощування цукрового буряка вирішили поки-що відмовитися – немає потрібної технічної бази, та й надто високозатратне сьогодні буряківництво.
Велику увагу тут приділили посівному матеріалу. Насіння беруть у провідних фірм, обов’язково перевіряють його в державній насіннєвій інспекції. Господарство добре забезпечене добривами: мають 240 тонн аміачної селітри, 64 тонни суперфосфату, а гербіциди згідно умов укладеного договору постачає фірма «Райз». Зараз триває підгодівля озимих культур, добрива під пшеницю вже внесено на 230 гектарах.
За оцінкою головного інженера СТОВ «Маяк» В.В. Гуренди, господарство технічно цілком спроможне справитися з запланованою роботою. Важливо, що віднедавна в Шершенцях спостерігається цікавий, позитивний процес: в село повертаються механізатори, які намагалися знайти заробіток в Одесі, і приходять, звичайно ж, в тракторну бригаду товариства, яка раніше майже не працювала (залучали найманих працівників), а сьогодні нараховує 18 чоловік. Після новорічних свят відбулися збори, на яких вирішили негайно зайнятися ремонтом сільськогосподарської техніки. А на даний час вже відновлено трактор «К-700», який близько 5 років стояв без роботи. Сьогодні ремонтуються п’ять МТЗ-8, три – ЮМЗ. Ще один трактор переобладнується на спеціалізованому підприємстві в Бершаді; куплено 2 трактори «Т-150К», що були в ужитку; нову дискову борону, зернову сівалку, 2 культиватори, кормо-збиральний комбайн «Рось», борт для завантаження насіння, машину для внесення добрив.
В цілому, на постійній основі у «Маяку» в даний час нараховується 94 працівники, сезонно добирається ще кілька чоловік. Для шершенян це вже – позитивне зрушення, як і те, що тепермають регулярну зарплату. Підстави для оптимізму, безперечно, є, але Володимир Миколайович з обережністю зауважує, що про подолання рубежу і встановлення стабільності сьогодні говорити було б завчасно – результат покаже тільки осінь.

Жанна Савіцька.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті