Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
Склад депутатів Коди...
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Наші земляки » Білоконь Віктор Прокопович
Білоконь Віктор Прокопович
Герой Соціалістичної Праці.

Тепла повінь літніх щедрих дощів заповнила до вінця повітряну чашу, в якій купається райдуга... І чистий небосхил над дорогою супроводжує кожного, хто має за мету спуститися в ту долину-чашу. А там, неначе коштовний камінь серед оксамитового вбрання скарбниці, лежить прекрасне село. Як перлина створене воно століттями, і як перлина водою, відточене подіями, людьми, віками... Очам приїжджого відкривається незрівнянна панорама – фонтан, трохи вище – споруда торгового будинку. Далі сходинки ведуть вздовж алеї слави, по обидва боки якої на гранітних плитах викарбувані імена загиблих. З центру на пагорб піднято то одну то іншу споруду – сільську школу, будинок культури, адміністративну будову колишнього колгоспу багатоквартирні будинки, дитячий садок, шахово-шашковий клуб... І цей архітектурний ансамбль вдало вплітаються індивідуальні будови – різні за виглядом, але поєднані одним: у кожному дворі відчувається рука дбайливого господаря. А побудував це все і майже 30 років був тут господарем Віктор Прокопович Білоконь. Його головування припадає на 60-70 роки – період розквіту колгоспу „Прапор Леніна”. Він віддав всі свої сили, щоб досягти великих успіхів у розвитку господарства колгоспу, підвищити добробут колгоспників.
Народився Віктор Прокопович в 1922 р. в селі Серби Кодимського району. Після закінчення Сербівської семирічної школи продовжив навчання у Кодимській СШ. Після закінчення школи вивчився на бухгалтера. Учасник Великої Вітчизняної війни. Правда, для Віктора Прокоповича війна закінчилась ще в 1941 році. В бою під Дніпропетровськом міна одірвала йому ногу. А йому ще й 20 не минуло... Важкий то був час. Занедбана земля родила мало, тваринництво ледь животіло. Спочатку Віктор працював комірником у колгоспі, аж поки не послали на бухгалтерські курси. Призначили помічником, а згодом і бухгалтером колгоспу. Про головування Білоконь ніколи й не думав. Але сталося так, що в 1954 р. люди обрали його головою правління. Виходить, що не помилились односельці. Ця людина мала великі організаторські здібності. Кожна визначна споруда в селі нагадує про нього. Він був далекоглядний, в його плани навіть входило будівництво критого басейну, спортивного комплексу і ще багатьох інших споруд.
Сьогодні буйно родить яблуневий сад, посаджений В. Білоконем. І найвищі показники колгоспного виробництва були досягнуті за період його головування. Він встигав всюди: дбав і про освіту, і про медицину, і про культуру. Побудував знамениті „Сербівські бетонки”, найкращі в області. Держава високо оцінила працю В. П. Білоконя, нагородивши його трьома орденами Леніна, Золотою медаллю „Серп і Молот” – Героя Соціалістичної Праці у 1971 р., Орденом „Жовтневої Революції” (1973 р.), орденом Трудового Червоного Прапора (1976 р.), Золотою і Бронзовою медалями ВДНГСРСР (1976 р., 1977 р.), орденом Вітчизняної війни І – ступення 1985 р. та багатьма іншими медалями. За період його роботи головою колгоспу „Прапор Леніна” господарство стало передовим в районі, області, республіці. У серпні 1981 р. Білоконь В. П. був знятий з посади голови колгоспу, виключений із членів КПРС, із-за сфабрикованих листів-анонімок людей, які самі хотіли зайняти місце голови колгоспу. У 1982 р. Віктора Прокоповича не стало, та глибокий слід на Кодимській землі залишила ця Людина, Людина з великої букви, Людина-господар.
Завжди ходити в передовиках, завжди служити людям-такою була „щаслива зірка” Віктора Білоконя.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті