Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Наші земляки » Пушняков Анатолій Саватійович
Пушняков Анатолій Саватійович

Сім’я Пушнякових шанована і відома у Кодимі. Глава її, батько нинішнього генерала, Саватій Павлович, був авторитетною людиною, ветеран війни, довгий час працював директором заводу будматеріалів. На превеликий жаль його не стало 1998р. Його дружина Олександра Олександрівна була головним бухгалтером районної дирекції кіномережі. - Мамо, а у мене для тебе приємний сюрприз, – голос сина звучав загадково. – Присвоїли звання генерал-майора і одержав нове призначення. Це було дуже приємною звісткою для матері та й кодимчан, особливо вчителів Кодимської школи № 1, які свого часу навчали і виховували Анатолія Пушнякова.
Ця неординарна подія порадувала в переддень 7-ої річниці незалежності України, коли кращим синам Вітчизни були присвоєні генеральські звання. І серед них – Анатолію Саватійовичу Пушнякову. Олександра Олександрівна розповіла, що вони з батьком не схвалювали потяг сина до професії військового. Це був його власний вибір, його вимріяне. До вступу у військове училище Анатолій готувався серйозно. Кожного ранку тренувався в бігу на довгі дистанції по дорозі до Грабового. З дитинства був дуже працьовитим. Охоче брався за будь-яку роботу: шарував город, прибирав, доглядав меншу сестричку і водив її в дитсадок. Дуже захоплювався літературою. Книжка завжди була при ньому. Над усними уроками не засиджувався, феноменально запам’ятовував все почуте на уроці. В школі, розповідають Анатолій Пушняков, як правило, лідирував: то староста класу, то секретар комсомольської організації. На все вистачило в нього і енергії, і бажання. Роботи не цурався, коли й став курсантом Харківського військового танкового училища. На долю ще тоді зовсім молодого А. С. Пушнякова випали і надто складні випробування – війна в Афганістані. Про його участь там мати, зі слів сина, знала далеко не все, більше з опублікованих матеріалів. А скільки перехвилювалась його дружина Надія. Терміновий від’їзд чоловіка у тривале відрядження був несподіваним і до того ж у непідходящий для сім’ї час: з дня на день чекали дитину. І Павлик з’явився через три дні після від’їзду його батька. Про ім’я синочка молодий батько дізнався на чужій стороні не скоро: пошта не доставляла листів ні звідти, ні туди. Пройшов Анатолій Саватійович пекельний вогонь, переніс біль втрат друзів і бойових товаришів, був важко контужений, та, на щастя вижив, повернувся додому. А дальше успішно закінчив військову академію. Впевнено піднявся по службових сходинках, став авторитетним у Збройних Силах. Батьки нерідко зустрічалися з сином на шпальтах газети „Народна армія”, в телепередачах „Служу народу України!”. Дивізія якою командував А. Пушняков була однією з кращих військових з’єднань в Україні. А звання генерала заслужене відданістю Батьківщині, талантом організатора і керівника. Адже немає у генерала Пушнякова родової династії, немає протоптаної нею стежини, всього досягнуто самотужки. – Лише п’ять місяців не дожив батько, щоб побачити сина у генеральській формі. А життя не стоїть на місці. Військову професію опанував і внук Пушнякових – Павло. Він закінчив Київський військовий інститут. А. С. Пушняков закінчив академію Генерального штабу Міністерства оборони України. Сонцю назустріч йде наш земляк А. С. Пушняков. Сяють генеральські зірки на його погонах. З останніх подій: Президентом України Віктором Ющенко нагороджені військовослужбовці Українського миротворчого контингенту в республіці Ірак. В тому числі генерал - майор Анатолій Пушняков - орденом Богдана Хмельницького III степеню. На даний момент (2007 рік) А. Пушняков - замістник командуючого Західного Оперативного Командування.

6 квітня 2014 року Генерал-лейтенант Анатолій Пушняков став виконувачем обов'язків командувача Сухопутними військами Збройних сил України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті