Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
Склад депутатів Коди...
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Структура статей
Усі статті » Художники » Столиця Євген Іванович
Столиця Євген Іванович

Відомий живописець. Академік.

articles: stolica4.jpg

Зима. Закинута бесідка.

(Збірка зображень картин автора на цьому сайті)

Кращі його полотна зберігаються в Державній Третьяковській галереї у Москві, в багатьох містах Росії, а також за кордоном. Євген Іванович Столиця народився в 1870 р. в с. Будеї Балтського повіту в сім’ї лісника. З дитинства був глухим, але це не завадило йому закінчити Одеське Реальне училище в 1888 р., а потім у Петербурзьку Академію художеств. Закінчив її в 1894 р., отримавши в період навчання три срібних медалі. В 1898 р. разом з професором А. І. Куїнджі здійснив першу подорож за кордон. В 1891 р. – вперше виставив свої картини.

Літо в Херсонській губернії

Літо в Херсонській губернії. 1920р

З 1892 р. – щорічно бував на виставках і до 1917 р. був членом журі на них. Його картини призначались для розповсюдження до провінціальних музеїв: в Казанській Художній школі знаходяться з 1896 р. десять картин, в Нижньому Новгороді – картина „В непогоду”, у Пензі – картина ”В липовій алеї”, у Петербурзі в Центральному Військово-морському музеї знаходяться дев’ять картин, виконані в 1904 р. в Порт-Артурі в період російсько-японської війни. Крім картин, що знаходяться в російських музеях, картини Євгена Столиці є і за кордоном: в Римі – картина „Зима прийшла”; в Бухаресті – картина „Відлига”; в Берліні – картина „Криголам Єрмак в полярних льодах”.

Прилетіли лелеки. 1899р.

Прилетіли лелеки. 1899р.

У Відні у приватного колекціонера знаходиться картина „Зимній обід”, яка отримала золоту медаль на Міжнародній виставці в Мюнхені у 1905 р. Один рік Столиця працював у Англії, звідки разом з адміралом Макаровим побував в експедиції на о. Шпіцберген. Тоді була написана серія полярних картин та етюдів. У 1909 р. Євгену Столиці було присвоєно звання академіка живопису. У період з 1905 по 1909 р. – отримав п’ять головних премій, в тому числі першу премію в тисячу рублів.

Натюрморт з хризантемами. І четверть 20-го століття.

Натюрморт з хризантемами. І четверть 20-го століття.

Революція застала художника в Ананьєві, де він перебував до 1922 р. Тут за підтримку народних шкіл він отримав золотий нагрудний знак. З 1922 по 1924 р. Євген Столиця працював в Троїце-Сергієвій Лаврі. В травні 1924 р. прийняв участь у двох виставках, на яких виставив до ста своїх робіт. Восени 1925 р. були створені картини „Дом в Горках”, „Дом Союзов”. Крім виставок в м. Сергієві художник взяв участь у 8-й та 9-й виставках у Москві, а також в Ленінградській Академії мистецтв в 1926 р. За 37 років художньої діяльності було написано більше, ніж п’ять тисяч етюдів та картин. Майже повна глухість назавжди лишила його можливості де-небудь служити або займатися педагогічною діяльністю і це завжди жорстоко відбивалось на матеріальному становищі сім’ї художника. В 1927 р., будучи інвалідом II групи, Столиця отримав персональну пенсію від Наркомсобезу в розмірі 100 рублів в місяць. Не дивлячись на слабке здоров’я (хвороба серця), взимку і влітку Столиця продовжував збирати матеріали для своїх нових картин. В останні роки свого життя Євген Іванович Столиця брав участь у виставках об’єднання художників імені Рєпіна. Помер художник у 1929 році. це була людина дійсно титанічної праці.
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті