Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Радониця
Кодимське кладовище

Поминання померлих Православна Церква здійснює кілька разів на рік. Але особливим воно є в пасхальний період. Бо православні християни сповнені радості й торжества світлої Господньої Пасхи, хочуть поділитись радісними переживаннями Великодніх свят з рідними та близькими, донести цю звістку про перемогу Христового Воскресіння і до своїх спочилих.
В давні часи встановився звичай поминати померлих у вівторок або понеділок Фоминої седмиці. Щоб донести радісну звістку про Воскресіння Господнє до своїх померлих ближніх, почали і самий день поминання називати Радоницею (Радуниця – від спільного кореня зі слов’янським «радість»), на знак пасхальної радості. Окрім того, ці дні називають – «могилки», «гробки», «проводи». Бо перші християни ходили на «гроби»-склепи, захороніння, печери (звідси народна назва цього дня) святих мучеників так, як нині православні приходять на кладовища до своїх померлих. Тому в ці поминальні дні в православних храмах відправляються заупокійні богослужіння, до яких приєднуються й пасхальні піснеспіви. Віруючі приходять на вечірнє заупокійне богослужіння, літургію та панахиди і подають священнослужителям записки з іменами своїх померлих, щоб вони пом’янули їх.
Окрім цього, священнослужителі та віруючі йдуть у ці дні на кладовище, щоб і там, на могилах, здійснити заупокійне поминання, поділитися зі спочилими пасхальною радістю в молитовному спілкуванні та попросити у Бога подання і їм благодаті Христового Воскресіння. Пом’янувши своїх померлих, православні дякують Воскреслому Христу за таку велику ласку, даровану їм в цей пасхальний час, і просять у Господа, щоб Він зберіг у їх серцях пасхальну радість, щоб пронести її у подальшому житті.
Радониця – це і свято весни, природи, яка оновлюється, ще в давнину набуло змісту певного часу, присвяченого вшануванню покійних. З воскресінням природи від зимової смерті сполучилася думка про пробудження мертвих, звільнення їх із похмурих склепів пекла. У свою чергу, корінь «рад» – означає «осяйний», «просвітлений».
Творити поминання, молитви та пожертви за померлих православних – священний обов’язок кожного християнина. Свт. Іоанн Златоуст так вчить про користь поминання: «Є спосіб полегшити муки душі грішника, якщо захочемо. Якщо ми будемо творити часті молитви за нього, якщо будемо роздавати милостиню тоді, хоч і не вартий він був милостей Божих, Бог нами буде вблаганий... Що більшим гріхом завинив брат твій, тим більше потребує милостині за себе. Подавай не лише для нього, а й для себе, – бо не однакову силу має милостиня, що подається самим, і та, яку має вона від руки інших... Милостиня з чужих рук має меншу вартість від тої, яка подається від себе... Не про труну й не про похоронні урочистості маємо дбати ми, але про душу покійного... Повідай ім’я покійного, попроси всіх творити молитви та благання: це вмилосердить Бога; хоч і не від нього самого це підноситься, а інші просять милості Божої, такий закон людинолюбності Божої!..
Усе це заповів Дух Святий, Которий прагне, аби ми один одному приносили користь». У ці дні поминання у храмах служать панахиди та літії. Поминання звичайно складається і з відвідин могили та поминального обіду. Не треба уподоблятись язичницьким звичаям: пити горілку на могилі, тим більше неприпустимо лити її на могильний пагорб – цим ображається пам’ять покійного. Звичай залишати на могилі чарку горілки та шматок хліба «для покійника» – теж має язичницьке походження i не повинен дотримуватися у православних сім’ях. Не варто залишати на могилі їжу, краще віддати її жебракові або голодному.
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Прогноз погоди
Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті