Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Школи нам не потрібні?

Сумно і моторошно стає, коли читаєш рішення Кодимської районної ради № 68-VI від 28 квітня 2011 року «Про зміну назв загальноосвітніх закладів, які являються об'єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селища, міст району». У цьому рішенні йдеться про переведення 7-ми середніх шкіл (або як тепер кажуть шкіл І-ІІІ ступеня) Кодимського району (Кодимської №2, Баштанківської, Будеївської, Крутянської, Олексіївської, Петровської і Тимківської) у статус неповних середніх шкіл (шкіл І-ІІ ступенів), а Котовчанської неповної середньої школи - у статус початкової (школи І ступеня).

Особисто мені дуже боляче за мою рідну Кодимську СШ №2. Але, крім емоцій, виникає багато питань. Кому вигідне це повільне нищення шкіл, яке називають гарним словом «оптимізація»? Така оптимізація» неминуче призведе до суттєвого погіршення якості навчання і здоров'я учнів. Адже чим менша кількість учнів у класі, тим ефективніше проходять заняття і навпаки - чим більше учнів, тим менша ефективність занять. Бо коли у групі 10-12 учнів, вчитель має змогу приділити увагу кожному учневі. А коли у класі 30 учнів, приділити увагу кожному учневі стає для вчителя мало реальним завданням. І немає великої трагедії у тому, що у моїй рідній Кодимській СШ №2 у цьому році с лише один випускний XI клас, який складається з 7 учнів. За кілька років ситуація може змінитися на краще, якщо не нищити школу; а підтримати.

Чому багатьох дітей позбавляють права отримувати атестат про середню освіту у рідній школі і ходити до школи, яка ближче до їхньої домівки? Чи можна економити на майбутньому: здоров'ї та освіті дітей? Адже таким чином ми самі знищуємо майбутнє своєї країни. Та чи буде велика економія мій, якщо доведеться витрачатися на бензин для шкільного автобуса і зарплату для водія? Я вже не кажу проте, що подібні щоденні поїздки не найкращим чином вплинуть на здоров'ї і безпеку дітей. А якою буде подальша доля нового приміщення Кодимської СШ №2 у будівництві якого приймали участь усі працівники і учні цієї школи Крім того, подібна «оптимізація» призведе до поповнення лав безробітних працівниками 8 шкіл району. Чи, може, державі вигідніше збільшувати рівень безробіття, а не створювати нові робочі Питань багато. І дуже хочеться сподіватися, що наші обранці ще раз переглянуть і змінять своє рішення №68-VI від 28 квітня 2011 рожу. Адже ситуація може змінитися на краще, якщо не «добивати» Кодимський район, а робити усе для відродження рідного міста, селища, села.

Т.СОБКО, випускниця Кодимської СШ №2, бібліограф Кодимської ЦБС.

Газета Вісті Кодимщини, 4 червня 2011р.

Коментарі
#1 | enzync 2011 06 15
А чого ви чекали, коли обирали синьогнійних бандюків у владу?
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Прогноз погоди
Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті