Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Міжнародний день музеїв. Кодима.

Музей - осередок інформаційно-просвітницької діяльності та центр проведення дозвілля

Міжнародний день музеїв відзначався 18 травня. Ця дата визначена XI Генеральною Конференцією Міжнародної ради музеїв і відзначається з 1977 року у більше, ніж 150 країнах.

Де і коли виник перший музей - невідомо. Стародавні греки будували храми, присвячені вічно юним музам, дочкам Зевса-громовержця і Мнемосини, богині пам'яті. Такі храми називали мусейонами (у перекладі з грецької - «житло муз»). Мусейонами або музеями згодом почали називати спеціальні кімнати у давніх бібліотеках, де зберігалися рідкісні книги і незвичайні предмети. У нові часи пристрасть до колекціонування сприяла справжньому музейному буму. Чисельні археологічні експедиції XIX століття наповнили сенсаційними знахідками всю Європу, де їх виставляли для загального огляду. З початку XX століття і досі розвиток музейної політики визначається державою. Музеї стали візитками окремих країн, приміром, Лувр -Франції, Прадо - Іспанії, Музей мистецтва Метрополітен -США, Третьяковська галерея - Росії.

В Україні близько 400 різнопланових музеїв - обласних, муніципальних, районних; за призначенням - художніх, історичних, краєзнавчих, меморіальних тощо. Є і особливі: музеї-заповідники, музеї-фортеці, музеї-замки, музеї-парки. Крім того, є відомчі, приватні, віртуальні музеї та музейні кімнати, що діють при школах, будинках культури, підприємствах тощо.

Для
Кодимського районного історико-краєзнавчого музею цей рік особливий - ми відзначаємо свій перший ювілей - 5-річчя з дня заснування. За короткий період свого існування наш музей набув популярності як у місцевих жителів, так і в гостей району.

Тісна співпраця з громадськими, ветеранськими організаціями, шкільними, дошкільними та позашкільними закладами, з районним літературним об'єднанням, з народними умільцями краю зробили музей осередком інформаційно-просвітницької діяльності та центром проведення дозвілля різних верств населення.

Велику роботу проводить колектив музею в питаннях виховання підростаючого покоління. Взаємодія зі шкільними закладами та районною дитячою бібліотекою дає можливість урізноманітнювати форми роботи і залучати дітей до участі в проведенні заходів. Ми вдячні за активну співпрацю вчителям та класоводам міських шкіл: Т.В. Тримарук, Л.С. Литвиненко, С.П. Покиньбороді, Л.І. Романенко, Л.І. Онуфрійчук, І.А. Рашковій, Т.М. Серебрій, Н.В. Костенко, Г.П. Олей, О.М. Вдовиченко, Л.І. Чегурко, Л.І. Мельник, О.І. Вакарчук, а також бібліотекарям О.Н. Гойванюк, В.В. Мураховській, Т.В. Петрунько.

Зв'язок з народними умільцями краю дає можливість готувати яскраві виставки, з якими більшість кодимчан мали змогу познайомитись в музеї та в районному Будинку культури під час проведення календарних свят.

Неодноразово приймали участь у районних та обласних виставках Є.М. Бондар, М.В. Мазур, Т.В. Мураховська, Т.Д. Когут, В.М. Созанська, В.М. Капкан, Н.С. Сідлецька, Л.К. Криворука, П.С. Козловський, З.С. Демідова, О.В. Килівник, М.В. Грінченко, Є.І. Кейдалюк, М.М. Кузнєцов, С.О. Климентьєв, Н.В. Пушкар, М.Л. Дудник.

Стали традиційними зустрічі відомого письменника Б.І. Сушинського з членами районного літературного об'єднання на чолі з Н.В. Палашевською в літературній вітальні музею. Тут, в теплій, дружній атмосфері можна поспілкуватися та поділитися своїми новими творами з колегами по перу.

Під звуки ліричного українського романсу збираються сюди на «вогник» ті, кому за тридцять - розповісти про своє, наболіле, почути тепле слово, поспівати, зігріти душу. Завжди допомагає організувати такі засідання голова районної жіночої ради З.Г. Пороник.

Музей також став місцем зустрічі однокласників - випускників різних років. Особливо в захопленні ті, хто колись ходив сюди до школи або в дитячий садок. Адже «червона будівля» - свідок життя багатьох поколінь нашого міста. Отож, районний історико-краєзнавчий музей радо відчиняє двері для всіх бажаючих ознайомитися з історією, традиціями та культурною спадщиною Кодимщини.

На завершення хочеться відзначити позицію начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Л.А. Басько, яка завжди допомагає та підтримує музей в усіх починаннях та справах.

Вітаю всіх музейних працівників з професійним святом. Бажаю хранителям історичної та культурної спадщини успіхів у такій благородній та потрібній місії.

 


3. СЕВАСТЬЯНОВА,

директор районного історико-краєзнавчого музею.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Прогноз погоди
Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті