Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Куяльницкий лиман врятують.
Куяльницкий лиман врятують, з'єднавши з Чорним морем трубопроводом

Найбільш швидким і ефективним шляхом збереження перлини Одеської області - Куяльницького лиману - є його підживлення від Чорного моря, що найефективніше зробити шляхом прокладання труб. Про це повідомив заступник голови Одеської ОДА Валерій Матковський, передає кореспондент УКРІНФОРМу. "Перепад рівня між морем і лиманом становить 7 метрів. Тому треба терміново заповнити необхідну кількість води у лимані. Першим етапом має стати підживлення лиману з боку моря, якщо вчені визнають це необхідним. Найбільш правильний спосіб – після відповідного наукового розрахунку прокласти одну або дві труби, що з'єднують море і лиман, зробити шлюзовий канал, і вирішити цю проблему раз і назавжди", - говорить Валерій Матковський. За словами Валерія Матковського, наразі спеціальна група з 18 вчених готує проектну пропозицію. Після узгодження проекту з усіма держслужбами, будуть внесені відповідні зміни у рішення сесії обласної ради, що передбачають питання фінансування науково-дослідницьких робіт і робіт із порятунку Куяльника. Роботи з прокладання труб розпочнуться в 2013-му році.
Президент Південноукраїнської екологічної спілки Валерій Осипов говорить, що у минулому столітті такий канал існував. І саме він тоді врятував лиман від замулення. Вдруге морську воду в Куяльник пустили в 1924-му році. Під час війни канал зарили. У 1964 році були спроби відновити канал. Але ідея повисла у повітрі. Обласна програма збереження і відновлення лиману, прийнята у 2012 році, передбачає також розчищення русла річки Великий Куяльник і створення парку водно-болотяних угідь. З цією метою регіональний представницький орган заклав 7 млн 170 тис. грн. Реалізація програми розрахована на 2012-2016 рр. "Дуже великою проблемою є незаконний видобуток піску на схилах лиману", - говорить заступник голови громадської ради при Держуправлінні охорони довкілля в Одеській області Сергій Гуцалюк. Після втручання природоохоронних організацій масштаби незаконного видобутку піску зменшилися, але подібні факти продовжують фіксуватися. Останній такий випадок був зафіксований на початку серпня поточного року. На 24 серпня ряд громадських організацій підготував акцію з очищення лиману від сміття. В акції запланована участь сотень одеситів.
Куяльницький лиман розташований на північному заході узбережжя Чорного моря, за 13 км від Одеси. Площа 60 кв км. Його середня глибина становить близько 3 м. Він відділений від моря піщаною косою шириною до 3 км. Куяльник - один з найстаріших грязевих курортів України, заснований у 1834 році. Його сульфідно-мулові грязі за своїми лікувальними властивостями визнані еталонними. Ропа лиману також має лікувальні властивості, а мінеральна вода "Куяльник" допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Прогноз погоди
Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті