Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
"Майдан" і "анти-майдан" по-кодимські.
Минув рік від початку Революції Гідності в столиці України. Тоді люди вийшли на захист своїх прав та громадянських свобод – це був їхній протест на звертання урядом Азарова курсу на євроінтеграцію та відмову Януковича від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. В багатьох населених пунктах України виникли свої «майдани» – як прояв незадоволення діями та роботою місцевої влади. Не дивно, що свій «майдан» мала і Кодима.

Дану ситуацію спричинило й те, що значна кількість населення райцентру ще не забула цинічного та грубого порушення депутатами провладної тоді Партії регіонів, які складали більшість в міській раді, чинного законодавства України при відстороненні від виконання посадових обов’язків кодимського міського голови В.Склярука. Ніяких правових підстав для звільнення останнього на момент прийняття рішення не було, та й саме рішення про відсторонення слово в слово було переписано з Закону про місцеве самоврядування без посилання на порушення тих чи інших чинних статей Конституції та законів України. Після втечі Януковича та формування нового складу Кабміну, змін у керівництві Верховною Радою тощо ми всі чекали перемін на місцях.
З метою прискорити ці зміни в районі саме кодимським «майданом» було ініційовано створення районної громадської ради, яка б мала контролювати дії райдержадміністрації та райради, не допустити проявів сепаратизму, застосування адмінресурсу при проведенні виборів Президента України, порушення чинного законодавства України та ін.
На жаль, і цього разу прихильники розколу держави отримали верх. Політичні сили в районній раді, більшість яких представляють Партію регіонів, під керівництвом заступника голови О.Чернійчука створили свій «анти-майдан». Слідуючи партійній дисципліні, депутати - регіонали виконували розпорядження свого керівництва (керував і керує напівлегітимною нині Партією регіонів колишній голова райдержадміністрації). Розколовши представників так званих демократичних сил за участі районного керівництва партії «Свобода», вони створили в районі патову ситуацію – на противагу громадській раді під керівництвом В.Склярука була створена ще одна громадська рада під керівництвом сторожа міської ради В.Білоконя (сьогодні очолює в районі партію «Свобода»), який невдовзі за вірну службу регіоналам отримав посаду контролера комунального підприємства «Кодимакомунсервіс». Отак в Кодимі виник «анти-майдан».
Чому цю так звану громадську раду я називаю «анти-майданом»? Саме тому, що вона є творінням депутатів - регіоналів з районної та міської рад за підтримки деяких сільських голів. Але ж саме громадяни (в даному випадку громадська рада) повинні давати оцінку діям влади, що має бути підзвітною людям, про порушення її представниками законів та Конституції України. А, на жаль, створена таким чином громадська рада, на думку ініціаторів її створення, мала захищати владу від народної люстрації. Що вона успішно і робить нині. Отож, її існування тоді втрачає всякий сенс.
Ситуація в державі залишається складною, тому компетентним органам сьогодні не до того, щоб дати відповідну оцінку діям осіб, які працюють не на користь людей. Не можу не «відзначити» і позицію районної виконавчої влади, яка теж розпочала боротьбу проти громадської ради Склярука та через юридичні тонкощі поставила цю організацію поза правовим полем. Мотивація у райдержадміністрації була одна – Склярук не зареєстрував у районному управлінні юстиції очолювану ним організацію. В той же час, ніхто з керівництва РДА не ставив під сумнів легітимність членів українського уряду, кандидатури яких погоджувались на ніким не зареєстрованих вічах в Києві. Просто все робилось для того, аби роз’єднати демократів та виграти час, щоб довше залишатись при владі та погіршувати стан справ в районі – так і сталося, бо ж демократичні сили в районі і досі розрізнені. Через провокації та підкуп з боку регіоналів районна рада вже вкотре не може обрати собі керівника. А регіонали, користуючись цим, прагнуть провести на керівні посади у демократичні партії своїх представників. Можна собі уявити, що це буде за демократична партія з регіоналом на чолі! На жаль, «анти-майдан», очолюваний Білоконем, зробив свою чорну справу. Сьогодні районна влада почуває себе комфортно. Колишні регіонали та їх прихильники зловтішаються, бо районну раду очолює відвертий регіонал О.Чернійчук, хоча він перемінив своє членство з ПР на ПРУ.
Цю партію розвитку України сьогодні називають партією розвалу України (до речі, головою партії обрано Чернійчука, а заступником – його дружину – повна приватизація). Завдання цього утворення – провести на місцевих виборах в районну, міську, селищну та сільські ради побільше прихильників Януковича та сепаратистів, щоб потім їм легше було дестабілізувати ситуацію та приймати необхідні для цього рішення. І приклади вже є. Зокрема, це рішення про фінансування, на мою думку, сумнівної угоди з придбання за захмарною ціною у півмільйона грн (35000$) житлового будинку в Слобідці для відкриття в ньому лікарської амбулаторії, цинічно прикриваючись турботою про людей. В той же час, упевнена в тому, що тут була зацікавленість певних осіб, бо дуже швидко (за лічені дні) було вирішено питання з коштами (хоча в подібних випадках на це потрібно місяці), без експертної оцінки будівлі та дотримання інших вимог чинного законодавства, і чомусь так поспіхом, адже за такі кошти навіть у Кодимі не продається житло, і як кажуть слобідчани, за них можна половину селища придбати у власність. І хоча деякі депутати районної ради прямо наголошували на непрозорості питання придбання зазначеного приміщення, регіонали від «усього серця» вітали один одного з «перемогою» (як ми їх?). Вважаю, рано вам радіти, бо прийде і на нашу вулицю свято та всім воздасться за скоєне по заслугах. Нинішня влада та її прибічники і «підгодовані» представники так званих демократичних сил все роблять для того, аби в районі ситуація ставала гіршою. Бо ж хто буде любити ту державу, яка не захищає своїх громадян? Отож, і вони не будуть її захищати. А кому це вигідно? Зрозуміло.
Люди проклинають владу за непроїзні дороги, за жалюгідні зарплати та пенсії, безробіття, відсутність нормальних комунальних послуг тощо. То хто ж винен у такому стані речей? Думаю, що трохи і ми самі. Бо ми дали можливість «колишнім» залишитись при владі, за що отримали проблеми з «Імекс банком». Навіть наші сусіди балтяни та котовчани змінили ситуацію. Та й справи у них налагоджуються і ми їм по-доброму заздримо. Там частково спрацював Закон про люстрацію та «народна люстрація».
Про позитивні зміни у нас, шановні земляки, можемо тільки мріяти і сподіватись на те, що в Одесі та Києві узнають про наші проблеми та посприяють у їх вирішенні. Хоча, вважаю, кадрові питання повинні вирішувати ми самі на місцях. Кодимщина вже відверто потребує справжнього господаря-керівника. Дуже хочу надіятись, що новий очільник району (відповідно до запропонованих змін до Конституції України це має бути голова райвиконкому) буде далеким від політиканства та інтриг і стане ретельно відроджувати економічний потенціал краю. Сподіваюсь, що в майбутньому такі органи як районна та обласна адміністрації кануть в небуття і запрацюють на повну потужність органи місцевого самоврядування у селах, селищах та містах, люди оберуть до влади принципових, фахових керівників, а не «політичних тушок», які бігають по партіях, намагаючись зберегти власні привілеї. І це вже буде інша Україна. Сильна, щаслива та з європейським обличчям, а у її складі буде успішною і наша Кодимщина. І в це потрібно вірити.

Л.Сажина, депутат Кодимської міської ради, голова районної організації політичної партії «ВО «Батьківщина». Вісті Кодимщини.
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Прогноз погоди
Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті