Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Засідання...

Зі сторінки Фейсбуку:

Хочу поділитися враженнями про засідання дуже «цікавої» групи людей, що були залучені міською радою у вигляді консультаційної комісії для створення колективного погляду на перейменування вулиць Кодими. Міський голова намагається знайти, в умовах обмеженого часу, хоч якийсь консенсус у громаді перед прийняттям розпорядження щодо зміни топоніміки в місті. І це з урахуванням результатів безвідповідальної діяльності попереднього складу міської ради (керівників, депутатів, виконавчого комітету), яка ганебним чином саботувала виконання вимог українського законодавства. Було повністю зігнороване право кодимчан на проведення громадського обговорення. Мешканці міста були штучно ізольовані від можливості отримати аргументовану інформацію про правові засади перейменування та участі в фаховій дискусії про події чи осіб, які заслуговують на повагу, пам’ять та увічнення в назвах площ, вулиць та провулків Кодими. Чому це було зроблено – з власної заангажованості або з партійних уподобань – питання скоріш риторичне. Головне, що ці діячі місцевого масштабу черговий раз підтвердили: права кодимчан нічого не варті, а правда про історію України, Одещини, Поділля та й самої Кодими є зовсім небажаною на нашій землі.


Ось такого типу люди, вони ж колишні керівники партійних і радянських органів, вічні депутати, відставні радянські офіцери та міліцейські пенсіонери, які фізіологічно не сприймають Українську державу, українську мову і українську історію, вирішили прикинутись голосом народу. Чужого для них українського народу. Безапеляційність, нахабність та брехня помножені на російську й радянську пропаганду і підкріплені власним хамством та неосвіченістю багатьох жителів, створювали видимість людської підтримки пропозицій на кшталт вулиць Сонячної, Аграрної, Молодіжної, Вишневої, Центральної, Армії. І, натомість, такі постаті, як Іван Мазепа, Пилип Орлик, Петро Конашевич-Сагайдачний, Іван Гонта, Северин Наливайко, Антін Головатий, Микола Зеров, Григорій Тютюнник, Роман Шухевич, Олена Теліга, В’ячеслав Чорновіл, Петро Григоренко та інші достойні сини і дочки українського народу удостоїлись від більшості присутніх членів комісії наклепів, звинувачень і насмішок. Українофобія ж окремих присутніх знайшла своє продовження у ксенофобських вигуках після пропозицій назвати вулиці на честь Сергія Нігояна, Станіслава Скальського, Папи Римського Івана Павла II, Штефана Чел Маре та сім’ї Олійників з Івашкова (отримавших звання праведників народів світу за врятування від смерті єврейської сім’ї Файнких з Кодими). Виважені пропозиції та аргументація вчителів історії наших шкіл залишились не почутими. Люди, які за визначенням володіють історичним матеріалом краще за послідовників місцевого партгоспактиву, на цій комісії виглядали випадковими перехожими. Як, до речі і автор цього допису, який від лідера однієї з партій отримав запитання: «Мы понятно, что здесь делаем, а ты кого здесь представляешь?» Ось дійсно, кого може представляти житель Кодими, якому не байдужа доля рідного міста. Міста, забутого богом і людьми. Але і бог може згадати, якщо в Кодимі сформується активне громадянське суспільство і на зміну рабській психології прийде мораль господаря, національна гідність і відповідальність освіченої людини.
 

Нічого подібного більшість консультантів не демонстрували, тому і виступ представника комісії з перейменувань райдержадміністрації не призвів до відновлення толерантної і аргументованої дискусії. Попробуйте осягнути рівень обізнаності існуючими правилами найменування або перейменування вулиць і суміш протиріч в окремих головах присутніх комісіянтів.
- Через назви наших вулиць повинна бути відображена історія України від часів Київської Русі, Козацької України до УНР, російсько-української війни 1917-1921 років. Ми не маємо права ігнорувати подвиг учасників боротьби за незалежність України у XX столітті, у тому числі українських письменників і поетів «розстріляного відродження»
Кто их знает, что они там писали. (!?)
Ваши патриоты были фашистами. Полицаи расстреливали
людей в Кодыме. А Волынская резня.(!!)
- Це ви запитайте у зрадника Царьова – він фахівець по різні.
Війна в Україні почалася після виступу Фаріон. (!!)
Ви шуткуєте чи знущаєтеся – Росія агресор, а причиною є Фаріон
або Майдан?;
Не можна називати вулиці в честь людей, які причетні до крові; (!!)
Пропонуємо центральну вулицю Леніна назвати Центральною. Бо всі знають, що вона центральна. (!!)
- Є пропозиція для цієї вулиці використати постать гетьмана Івана Мазепи – самого знаного українського керівника у світі. Його вклад в розбудову України, церкви і освіти неоціненний.
Он изменник. (!!)
А яке відношення до Кодими цей Мазепа має? (!!)
Послухайте, а Кодима хоч чимось пов’язана з Україною чи ні?
- Вулиця Соборна замість Леніна дуже гарно звучить і має глибокий зміст.
Але ця вулиця така занехаяна, що буде соромно давати нормальну назву. (!!)
Зато здесь много магазинов. (!!)
- Не допустимо використовувати в назві вулиць прізвища та імена будь-яких осіб; (!!)
- Назви вулиць повинні носити нейтральний характер; (!!)
- А якщо прийде нова влада – знову будемо міняти назви? (!!)
- Наша вулиця виступає категорично проти того, щоб змінювати назву Котовського. Він допомагав бідним; А кому Щорс заважає? (!!)
- Пропонуємо назвати вулицю в честь Білоконя – він нам асфальт проклав; (!!)
- Давайте одній з вулиць дамо назву Володимира Великого.
Не чіпайте Леваневського.
Але батюшка теж не проти. (!?)
Ну тоді погоджуємося; (!!)
- Не будемо називати вулиці в честь Героїв АТО, Героїв Майдану та Небесної Сотні – бо не було судів, ми не знаємо хто в кого стріляв і хто винен; (!!)
- Давайте назвемо вулиці в честь героя Радянського Союзу, учасника ВВВ Франца Карпинського, який помер від смертельного поранення в 1945 році та вшанування 23 березня.
Будь ласка. Але чому в радянські часи, коли більшість з ініціаторів таких пропозицій були при владі, посадах і погонах – вас не цікавили в топоніміці ні герої-фронтовики, ні День Звільнення Кодими? А якщо і давали назви – то лише по рознарядці вищих партійних органів.
А сьогодні, під час російської агресії, неможливо знайти вулицю для вшанування захисників України, які віддали своє життя за нашу з вами Батьківщину.
А ми пропонуємо ж там вуличку на краю Кодими. (!!)
Є письмове погодження рідних?
Это не обязательно, пускай скажут спасибо, что мы так решили; (!?)
- Вулиця Червоноармійська – на Армійську. (!!)
Якої армії? Давайте уточнимо - Української Армії.
Это не важно. Какая еще украинская армия. Тут вообще в 1943 году один день располагался штаб. (!!)
Армія, армійці – це така професія.
Конечно, а мы тут служили и тут живем. (!!)
Але представник воїнів-афганців пропонував вул.Червоноармійську назвати в честь Сергія Бедрія.
Ему выделили улицу Советскую. А если не примут наше предложение, то совет ветеранов объявит голодовку; (!!??)
- Петро Надутик своєю дільністю заслужив, щоб його пам’ятали.
Ця вулиця маленька, а тут живе його брат. (!!)
Та не треба Надутика - не треба нам ніяких осіб на вулицях. (!!)
- В честь кого названа вулиця Єлісєва?
Був такий космонавт. Він приїжджав у Кодиму. Це в честь нього назвали. (!?)
Вибачте, але законодавство СРСР з 1957 року заборонило називати вулиці в честь живих людей. І Президія ВР України також затвердила відповідне положення. Ви ж не могли порушити закон?
Тоді це партизан з таким прізвищем. Був, ми точно знаємо. І нехай хтось іде в архів та шукає. (!!??)
В архіві вже були – там немає даних;
- Давайте назвемо вулицю в честь Ліни Костенко.
Та вона ж жива – дай її бог здоров’я;
- Послухайте, на нашій вулиці сонце сходить і заходить. Давайте вона буде Сонячною; (!!)
- Нам дуже підходить назва вулиці Аграрна (!!)
А що Селянська вас не влаштує?
- Вулиця Маяковського на Сагайдачного.
Хто того Сагайдачного знає. (!?)
- Сколько можно тратить бюджетные деньги на всякие переименования. Кто будет таблички менять? А оформление документов – это очень дорого для людей. (!?)
- Це неправда: нічого не потрібно переоформляти і платити.


Ось приблизно так відбувалося обговорення пропозицій по перейменуванню вулиць. На виході – суміш знеособлених назв і пролетарської абстракції. Невже подібне шоу комуністів, російських шовіністів, псевдо патріотів і підготовленої масовки можна використати як вияв громадської думки по декомунізації і допомогу міському голові. Категорично не можу з цим погодитись. Описане зібрання, у своїй більшості, вчинило наругу над здоровим глуздом і зганьбило Кодиму. Люди прийшли абсолютно не підготовлені до діалогу. Більшість з присутніх не були навіть побіжно ознайомлені з пакетом документів по декомунізації. Матеріали Українського інституту національної пам’яті та рекомендації Інституту історії України Національної академії наук України просто нікого не цікавили. Включно із модератором цього дійства від міської ради.
Що ж далі? Якщо міський голова наважиться використати для основи свого розпорядження таку суміш невігластва і безвідповідальності, то ми можемо отримати не українське лице міста, а якесь безглуздя.
І в доповнення – я свідомо не зазначив жодного прізвища. Бог їм суддя.

Лукашевич В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис, щоб отримати можливість додавання коментарів
Поділитися в соціальних мережах
Партнери проекту
Незалежна Україна

Прогноз погоди
Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті