Навігація
Головна
Новини
Про район
Фотогалерея
Літературне об`єднання
Сфера послуг
Посилання
Файловий архів
Каталог підприємств
Дошка оголошень

Зворотний зв'язок
Гостьова книга
Пошук по сайту
Мапа району
Карта сайту
Авторизація
Ім`я

ПарольЩе не зареєстровані?

 РЕЄСТРАЦІЯ 


Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Останні статті
Подарунок до річниці...
Катеринич Павло Миха...
Байдикова Олександра...
Пиріжна. Історія зас...
Нові назви вулиць міста
5 нових компаній
ООО Комэлектронпром
Отрада, ООО
Приватне підприєм...
Кодимський районн...
Відділення зв’язк...
Лічильники_
Літературне об`єднання

СХОДЖЕННЯ ДО ПОЕЗІЇ

Боже мій,
Поетів скільки в світі?..
Скільки ж душ й сердець
У них в руках!

Кодимське районне літературне об'єднання було створено в 1974 р. при районному Будинку культури як літературно-просвітницька організація під назвою "Прометей". Очолила її журналіст, письменниця Зоя Григорівна Поронік. Змістом діяльності "Прометею" були книжкові огляди, організація літературно-художніх вечорів, читацьких конференцій, тематичних читань, виїзди з просвітницькими заходами в села району. Найактивнішими членами об'єднання були поети П. Нігрескул та П. Надутик, які згуртовували навколо себе таких знаних на Кодимщині літераторів як П. Яковкевич, Л. Манзюк, А. Гарас, подружжя Рубєкіних. Активну роль в житті просвітницької організації відігравали К. Тюрина, Г. Гаряча, Г. Задорожна, Г. Майборода, Г. Локтіонова, С. Біла, П. Загребельний, Н. Студенюк. Створювались відповідні об'єднання-філії в Івашкові, Слобідці, Сербах, Загніткові.

В 1978 р. "Прометей" очолив П. Надутик. З роками до складу об'єднання стало входити все більше письменників і поетів: В. Муляк, О. Рожко, Н. Чаус, В. Мудра та інші. Одним з найважливіших напрямків роботи літоб'єднання став пошук молодих талановитих авторів, а також навчання, літературні розбори та просвітницька робота. Налагодилась співпраця з Одеським літературним об'єднання ім. Є. Бандуренка та обласною організацією Спілки письменників України.

Нині районне літературне об'єднання є творчою спілкою, носить ім'я П. Надутика, діє на базі районної бібліотеки. Літературне об'єднання налічує близько 15 його активних членів та згуртовує більше 20 авторів, що проживають в районі та за його межами.

Наші літератори неодноразово ставали лауреатами і дипломантами обласних фестивалів "Осінь у Бірзулі" і "Південна ліра", учасниками республіканських нарад молодих авторів, друкувались в місцевій пресі і в виданнях обласного та республіканського рівня, мають свої окремі збірки.

Традиційним стало проведення міжрайонного поетичного фестивалю "Молоді вітрила", що проходить щороку у вересні в м. Кодимі у формі зустрічі, творчого обміну поетів і письменників Кодимського, Балтського і Котовського районів.

Та головною для кожного поета повинна бути наполеглива, невтомна робота над словом, щоб, як сказав академік, письменник Б. Сушинський, пройти шлях від початківця, який "... вчиться писати віршами, згодом починає писати вже власне вірші і лише з часом, життєвим і творчим досвідом, із змужнінням таланту, підіймається до отого найвеличнішого, до чого письменник усе своє життя повинен сходити, як альпініст ніким не скореної вершини, до поезії".

А це можливо тільки, якщо літератор рішуче відмовляється від бездумного заримовування банальностей, а натомість відточує афористичність мислення, образне, філософське відтворення свого світобачення, формує свій власний стиль, поетичний почерк, прагне досягти професіоналізму.


Наталія Палашевська, член Національної спілки письменників України, голова Кодимського районного літературного об'єднання ім. П. Надутика.

 


Біла Світлана Іванівна Огінський Віктор Пилипович
Бендас Ольга Іванівна Поронік Зоя Григорівна
Бурдейна Тетяна Василівна Попкова Діана Миколаївна
Гарячий Віктор Іванович Птаха Надія Олександрівна
Палашевська Наталія Віталіївна Прудников Сергій Якович
Грінченко Михайло Васильович Терефера Володимир Андрійович
Мазур Валентина Григорівна
Кейдалюк Алла Миколаївна Тримарук Тетяна Володимирівна
Надутик Петро Петрович Шебанова Марина Михайлівна
Мацукатова Роза Анан'ївна Чопик Ігор Олегович
Поліщук Оксана Василівна

 

 

Партнери проекту
Незалежна Україна

Останнє фото


Альбом: Земля наших предків

Розклад руху

Залізниця

Автостанція

Спецпропозиції
В цій категорії оголошень немає.
Актуальні вакансії
лого служби зайнятостіКодимський центр зайнятості інформує.

Кодимі потрібні :

лікарі, вчителі, продавці, юристи

Звертатися за адресою: вул.Леніна, 69.
тел. 048 67 26713

RSS канали
Підпишіться на наші новини

Останні новини
Останні статті